Adını son yıllarda daha çok duyuran TVS, heyecan verici iki modeliyle 2018 senesinde piyasada tekrar söz sahibi olmak istiyor. BMW ile yapılan ortaklık sonucu, TVS işleri başka bir boyuta taşımış gibi olacak ki, yeni model tasarımlarında ve özelliklerinde bunları hissedebiliyoruz. Gelin 2018’de yollarda göreceğimiz iki modele bakalım.

1)Apache RTR 200

Commuter tarzında olan Apache modellerine 200 cc’lik motor bloğuna sahip RTR 200 modelini getiren TVS, commuter sınıfına yeni bir tasarım anlayışı kazandıracak olabilir. Yurt dışında etanol ile çalışan modeli de bulunan RTR 200 etanollü modeli ülkemize gelecek gibi görünmüyor. Fiyat aralığı 10 ile 11 bin lira arasında olacak olan modelin bu sene racing edition’ı da çıktı. Model misan ayında ise bayilerde yerini alacak.

Teknik özellik videosu:

2)Apache RR 310

BMW ile ortak geliştirilen G310 modelinden sonra, motosikletin kalbi olan motor bloğundan yola çıkarak RR310‘u üreten TVS, ağırlık ve beygir olarak herkesi şaşırttı. 169 kilogram ağırlıkta 34 beygir güç üreten modelin son hızı ise 160(sürücü ve yol şartlarına göre değişebileceği belirtilmiş). TVS yetkilileri tarafından şasi, süspansiyon(KYB Yarış Süspansiyonları mevcut) ve aerodinami için çok uğraşıldığı söyleniyor.

 

Tasarım olarak köpek balığından ilham alınan modelin farları da BI-LED teknolojisinde üretilmiş. Michelin Pilot Street Radial lastikler ise modelin üzerinde gelen lastikler. Süspansiyon konusunda sınıfının en iyi süspansiyonu olduğu iddia ediliyor. TVS’nin şimdiye kadarki en büyük hacimli modeli nisan ayında bayilerde yerini alacak.

Tasarım:

Saf yarış ustalığı:

Motor:

Aerodinami:

Sürüş dinamikleri:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin