Yamaha, Tricity ve Niken‘le başladığı 3 tekerlekli motosikletlerine 2018’den itibaren daha çok yöneleceğini, ürün yelpazesinin daha da genişleyeceğini açıkladı.

Şirketin yıllık durumunun açıklandığı bir toplantıda konuşan Yamaha Başkan ve CEO’su Yoshihiro Hidaka, “Şirketimiz şu anki orta vadeli planda artmakta olan kişisel hareketlilik dünyasıyla ilgili çeşitli girişimler üzerinde çalışıyor. Bu da, 3 tekerli modellere dayanan çok çeşitli bir ürün yelpazesidir.”

Tricity’nin 2014’te piyasaya sunulmasından bu yana Ar-Ge çalışmalarına devam ettik ve geçen yıl Tokyo Motosiklet Fuarında bu yıl pazarda piyasaya sürülecek olan büyük ebatlı spor model Niken‘i müşterilerimize sunduk. Sadece bu iki modelle sınırlı değil, yeni üreteceğimiz 3 tekerli modellerle müşteri tabanımızı genişleteceğiz.” açıklamalarında bulundu.

Sunumdaki slaytlardan birinde Tricity ve Niken’in yanında bulanık bir şekilde yeni model dikkat çekti. Bu modelin ise orta sınıf bir model olacağı düşünülüyor.

Japonya’da bazı dergilerde MT 03 ve YZF-R3 (Asya ülkeleri ve bizde R25) türevi 321cc çift silindir bir Niken türevinin olacağı ve bu modelin yeni ürün gamının tabiri caizse kralı olacağı yazılmıştı. Avrupa için A2 ehliyete uygun ve güçlü bir model çıkarmak Yamaha için mantıklı olabilir. Ama fiyat konusunda Türkiye’deki müşterilerin pek sevineceğini sanmıyoruz.

Çıkardığı yeni modellerle özellikle naked sınıfında, rakiplerinin bir tık ilerisinde olan Yamaha, gelecekte 3 tekerli modellere yönelerek sizce neyi amaçlıyor? Tricity‘nin çok dengeli bir scooter olduğunu ve sürüş performansının scooterdan ziyade bir motosiklete daha yakın olduğunu biliyoruz. Gelecek neler gösterecek bakalım.

Açıklamaların olduğu basın toplantısı için buraya tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin