Ducati, geçen seneki fuara göre bu sene biraz daha hareketli. 6 yeni model çıkaran Ducati, sadece 3 yeni modeli fuara getirmiş. Standının neredeyse yarısını Scrambler’lar oluşturuyor. FortyTwo, Icon, Desert Sled, Cafe Racer ve Full Throttle modelleri Scrambler standında yer alan modeller. Scrambler 1100 ise fuarda beklenen modellerden biriydi fakat henüz yeni modeli göremedik.

Ducati standındaki en dikkat çekici model ise kuşkusuz Panigale V4‘tü. Yeni model ihtişamlı ve klasik kırmızı rengini bürünüp farlarıyla resmen gelenlere göz kırpıyor. Ducati bu sene Panigale 1299 u durduracağını açıklamıştı ve yerine V4 motoru olan bu canavarı piyasaya sürdü. Direkt olarak MotoGp den alınma V4 bloklu ( yalnız V2 sesli ) Panigale V4, eşsiz sesi ve görüntüsüyle herkesi büyülemeyi başardı. Eski Panigale‘de şasi olarak motor bloğu kullanılırken bu motorda bir şasi var 🙂

V4’ün yanı sıra, Multistrada 1200 Enduro Pro yeni gelen modellerden biri. Bu motosiklet normal enduro modelinin bütün özelliklerini barındırırken ek bir sürü off-road için özellik ve koruma ekipmanlarıyla birlikte gelmekte. Lastikleri de direkt olarak Pirelli‘nin Off-Road rally lastikleriyle donatılmış. Enduro kullanımına daha uygun olsun diye daha kısa siyah bir ön camla gelmekte.

Tabiki yenilenen Multistrada‘yı da unutmadık:) 1260 cc ye çıkan ve motor bloğu ve gelişen DVT valf zamanlama sistemiyle orta devirlerdeki tork dahada artmış. Onun dışında ufak tefek değişikliklerle gelen Multistrada halen tasarımıyla eskimediğini kanıtlıyor:)

Tüm heybetiyle dağları taşları aşmaya hazır görünen bu modelin yanında yeni rengiyle gelen diğer model ise XDiavel S.

Fiyat listesi:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin