KTM RC16 takımı, ikinci sezonlarını geçirecekleri MotoGP‘de bu sezon yarışacakları motosikletin örtülerini kaldırdı. Salzburg Havaalanında Red Bull’un isim sponsoru olduğu Hangar-7‘de gerçekleştirilen lansmanda, Pol Espergaro ve Bradley Smith‘in kullanacağı motosikletler göz kamaştırdı. İki sürücüye bu sene test sürücüsü Mika Kallio da eklenecek.

Geçen sezonu beşinci olarak tamamlayan takım bu seneki hedefleri arasında geçen sene bitirdiğimiz yerde devam etmek ve üst sıralarda olmaya devam etmek istediklerini belirtti.

Geçen sezon ilk seneleri olduğu için sınırsız kaplama değişikliği olan takım bu sene bu hakkını kaybedecek. Fotoğraftaki karenaj kaplamaları ile yola devam edilecek.

Burriam’da sezon öncesi test sürüşlerini Malezya’daki bir kaza sebebiyle kaçıran Espergaro: “KTM’i kullanmanın en iyi yanı, yarışı kaçıncı bitireceğinizi asla bilemezsiniz. Geçen sene son ikide başladığımız yarışı ilk onda bitireceğimizi kimse söyleyemezdi .” 

Diğer sürücü Smith ise: “Çok fazla tur, çok sayıda iyileştirme, çok fazla veriyi anlama ve şu anda sahip olduğumuz her şeye giren 14 günlük test sürecini başardık. Bu şekilde mevsime başlamak heyecan verici, herşeyi bir araya getirirsek, geçen sene bitirdiğimiz gibi aynı seviyede geri dönebileceğimizi bilmek heyecan verici.” açıklamalarında bulundular.

Yeni sezon bu hafta sonu Katar yarışı ile start alıyor.

MotoGp ile ilgili sezon haberlerine BURADAN  ulaşabilirsiniz 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin