2018 CB1000R

Dün akşam katıldığımız lansmanda maalesef fiyatlar konusunda tüm sıkıştırmalarımıza rağmen yetkililerin ağzını bıçak atmadı. 22 Şubat‘ta fuarın ilk günü yapılacak lansmanda fiyatlar ile birlikte yeni modeller de satışa sunulacak. Edindiğimiz bilgilere göre Honda CB125R ve Honda CB250R fuarda satışa sunulacak ve canlı olarak görebileceğiz ama  Honda CB1000R‘ı ne yazık ki  Motobike İstanbul 2018 ‘de göremeyeceğiz. İyi haber; Honda CB1000R Mart ayından sonra Türkiye’ye geliyor ve satışa sunulacak. Son olarak Honda’dan scooter severleri sevindirecek bir haberimiz var. Yıllardan beri beklenen 250cc sınıfı scooter geliyor. Honda Forza 250 2018 yılının ikinci yarısında biz motosiklet severler ile buluşacak. Vee basın toplatısından kısa bilgiler;

HONDA “GÜVENLİ MOTOSİKLET” STRATEJİSİNİ HAYATA GEÇİYOR 

Honda, 2015 ve 2016’nın ardından 2017’de yılında gerçekleştirdiği 29 bin 796 adetlik satış ile Türkiye motosiklet pazarındaki liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Uzun dönem stratejisini Türkiye’de “Sağlıklı motosiklet kültürü”nü oluşturmak üzerine kuran Honda, 2018’de piyasaya süreceği 9 yeni model ve güvenli sürüş faaliyetleriyle tehlikeli algısını kırarak motosiklette güvenlik bilincini yaymayı amaçlıyor.

 

Hem globalde hem de Türkiye’de son iki yıldır sürdürdüğü motosiklet pazarındaki liderliğini, yüzde 20’ye ulaşan Pazar payı ile 2017 yılında da koruyan Honda, Türkiye’de ‘Güvenli Motosiklet’ algısını oluşturmak için harekete geçiriyor. Ulaşılabilir fiyatları, ekonomik kullanım şartları park, trafik sorununa çare olması itibariyle ulaşımda büyük bir potansiyel temsil eden motosikletin sağladığı fayda ile doğru orantılı olarak yeterli ilgiyi görmediğini belirten Honda Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Özütok, bu algıyı değiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Motosiklet pazarını büyütmek, geliştirmek ve insanları motosiklete teşvik etmek için sağlıklı motosiklet kültürünü oluşturmanın gerekliliğine dikkat çeken Cem Özütok, “Yapılan araştırmalara göre maalesef toplumumuzun yüzde 72’si motosikleti tehlikeli olarak tanımlıyor. Motosikletin trafikte tüm sürücüler tarafından kurallara uygun ve doğru donanımlar ile kullanılması halinde son derece güvenli ve keyifli bir ulaşım aracı olduğunu Türk toplumuna benimsetmeyi amaçlıyoruz. Bunu uzun vadeli bir plan çerçevesinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

“Sorumluluğumuzun bilincindeyiz”

Honda, dünya çapında 2017 senesinde 19,6 milyon adetlik motosiklet satışı ile bir önceki yıla göre satışlarını yüzde 10 artırarak yine lider oldu. Dünya motosiklet pazarının lider markası olarak sorumluluklarının bilincinde oldukları vurgusunu yapan Cem Özütok, yeni güvenlik stratejileri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bu bilinç kapsamında Honda Türkiye olarak 2018 yılı stratejimizi “Motosiklette Güvenlik” algısını oluşturmak üzere belirledik ve ilk adımımızı attık. Bu yıl 15 yetkili satıcımızda ve gelecek yıl da tüm yetkili satıcılarımızda yeni motosikletlerimizi tüketicilerimize teslim etmeden önce onlara sürüş güvenliği, özel güvenlik donanımları ve satın aldıkları ürünlerin özellikleri hakkında Teslimat Öncesi Güvenlik Danışmanları vasıtasıyla danışmanlık hizmeti vereceğiz.”

2018 Africa Twin Adventure Sports

2017’de de liderliğini korudu

Honda, hem globalde hem de Türkiye’de son iki yıldır sürdürdüğü motosiklet pazarındaki liderliğini, yüzde 20’ye ulaşan pazar payı ile 2017 yılında da korumayı sürdürdü. Üst üste 3 yıl liderliğini ilan eden Honda Motosiklet, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 29 bin 796 adetlik satışla Türkiye’nin en fazla motosiklet satışı gerçekleştiren markası oldu. Honda’nın pazar liderliğini değerlendiren Honda Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Özütok, 2017 yılında tüm olumsuzluklara rağmen yüzde 10 oranında büyüyerek 145 bin adetlik* satış rakamına ulaşan motosiklet pazarından yüzde 20 pay aldıklarını söyledi.

 

 

Olumsuzluklara rağmen büyüyoruz

Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yürürlüğe giren ek gümrük vergisi uygulamasına rağmen liderliği koruyacak rakamlara ulaşma başarısını gösterdiklerine dikkat çeken Cem Özütok, “2017 yılı içerisinde satılan her 5 motosikletten 1’i Honda oldu. Bu başarıda lidere yakışır bir duruş sergilememizin ve takdir hakkımızı tüketiciden yana kullanarak, ek gümrük vergisini fiyatlara hemen yansıtmayıp, zamana yaymamızın da etkisi büyük oldu. Hedefimiz motosikletin güvenli bir taşıt olduğu algısının Türkiye’de yayılmasını sağlayarak motosiklete olan bakış açısını değiştirmek. Bunun için 2018 yılından itibaren yeni stratejimizi hayata geçireceğiz ve motosiklette güvenlik algısını oluşturmak için çalışmalarımıza hız vereceğiz” diye konuştu.

 

9 yeni model yollara çıkıyor

Cem Özütok ayrıca “Bu yıl 9 yeni modeli yollara çıkarıyoruz. Baştan aşağı yenilenen amiral gemimiz Gold Wing, macerasever Africa Twin Adventure Sports, Sport naked segmentinin yaratıcıları CB125R ve CB250R – CB1000R ve şehrin vazgeçilmezleri olacak Forza250, PCX125 ve CB125F modellerimizle bu yıl pazarın büyümesine katkı sağlayacağımıza inancımız tamdır. Hedefimiz, 2018 yılını yine lider olarak kapatmaktır” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin