Honda, Avrupa’da satışa sunulacak Forza 300‘ü duyurdu. Mevcut modeliyle sürücülerini oldukça mutlu eden Forza 300, 2018’de Türliye’ye 250cc olarak gelecek. Forza 125 her ne kadar ülkemize gelmese de Avrupa’da üç senede 30.000 adet satmayı başardı. Ülkemize vergi dilimi için 250cc Forza geldiğinde, en büyük rakibi X-Max’ten de fiyat olarak uygun olursa, satış olarak önüne geçebileceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Yeni tasarlanan şasisiyle 26 kg hafifleyen Honda, Forza konusunda dersini çalışmış gibi gözüküyor. Modelin boyu aynı kalsa da dingil mesafesi kısalmış ve 2017 Forza 300’e göre de enden daralmış. Sele yüksekliği de 78 santimetreye uzatılmış.

Ön jant 15, arka jant ise 14 inç büyüklüğünde olan model bir önceki modele göre birer inç genişlemiş. Modelde iki tekerde de 2 pistonlu ABS fren sistemi mevcut.

Çekiş kontrolüyle gelen modelde ayrıca Honda‘nın yeni bir sistemi olan Selectable Torque Control System(Değiştirilebilir Tork Kontrol Sistemi) de yer alıyor.

Teknoloji anlamında da X-Max’ten aşağı kalmayan yeni Forza’da; elektrikli ayarlanabilir ön cam, yenilenmiş gösterge paneli, LED aydınlatma, anahtarsız çalıştırma, 2 kapalı kaskın sığdığı bir bagaj yer alıyor.

 

 

Yeni modelde metalik mavi, metalik gri, inci siyahı ve inci beyazı renkleri yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin