Harley Davidson geçtiğimiz yıllarda “LiveWire” isminde elektrikli bir model göstermişti fakat marka değerine aykırı olacağı konusunda aldığı olumsuz eleştirilerden olsa gerek bu motosiklet piyasaya sürülmedi. Geçtiğimiz hafta ise Harley Davidson henüz çok yeni olmasına rağmen arazi motosikletleri ile kısa sürede başarı gösteren Alta Motors‘a yatırım yaptığını duyurdu. Bu yatırımın sonucu olarak 2018 yılında tanıtılacak ortak yapım tamamen elektrikli motosikletin 2019 yılında satışa sunulması planlanıyor.

2016 yılında Tesla’dan ayrılan Marc Tarpenning ve Martin Eberhard tarafından kurulan Alta Motors‘u tamamen elektrikli arazi motosikletleri ile tanınıyor.

Alta Motors‘a yapılan yatırım ve ortaklık ile ilgili Harley Davidson‘un CEO’su Matt Levatich “2018’in başlarında 10 yıllık planlarımızın içerisine elektrikli araç teknolojisine ciddi bir yatırım yaparak yeni nesil Harley Davidson sürücülerini oluşturma konusunda kararlıyız. Bu açıdan ortaklığa gittiğimiz Alta, segmentinde ortaya koyduğu yenilikçi yaklaşımı ve uzmanlığıyla bizimle yakın bir tutum içerisinde. Son teknoloji elektrikli motosikletler geliştirmek için birlikte çalıştıkça karşılıklı fayda sağlayacağımıza eminim.” dedi.

Kaynak: Cycle World Harley Davidson

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin