Türk Lastik Firması AnlasFIM Speedway Grand Prix Serisine  üç yıl boyunca resmi lastik tedarikçisi olmak için gerekli imzayı 8 Şubat’ ta attı. 2018, 2019, 2020 yıllarında Uluslararası Motosiklet Federasyonun düzenlediği bu yarışa tedarikçi olduğu için Anlas’ı Sürmek Lazım ekibi olarak kutlarız. Gelin ilk önce bu yarışın nasıl yapıldığını anlayalım. Sonra  da Anlas’ın ne tür bir lastik geliştirmeye çalıştığına hep birlikte bakalım.

Bu yarışlar 16 yarışçının oval toprak bir pistte 500 CC motor gücündeki motosikletleriyle frensiz bir şekilde deli gibi dönmesiyle gerçekleşiyor. Bitiş çizgisine ulaşan ilk 8 sürücü yarı finallere kalıp dörder şekilde yarışıyorlar. Bu iki yarı final yarışının sonunda yarı final yarışlarının birinci ve ikincileri son büyük finale kalıyor.

Motosikletin bazı özelliklerini de aşağıdaki fotoğrafta derledik. Bizce motosikletlerde fren olmaması büyük delilik 😛

Anlas ise burada devreye giriyor ve binicilerin ihtiyaçlarını anlamak amacı ile çalıştıktan sonra, çok hızlı bir şekilde kontrollü ısınma sağlayan ve sıcaklıkla değişmeyen bir sertlik derecesine sahip lastik üretmeye çalışacak.

BSI Speedway Genel Müdürü Torben Olsen, yarışın yeni resmi tedarikçisi olan Anlas’ın FIM SpeedwayGP’sine dahil olmasını memnuniyetle karşıladıklarını söylerken konuyla ilgili Anlas Genel Müdürü Eray Savcı şu açıklamayı yaptı:’‘Karar alındıktan sonra yeni bir ürün tasarlamaya karar verdik. Lastiği geliştirirken öncelikle beklentileri değerlendirdik ve bu beklentilerin gerçekleştirmek için sürekli olarak gelişimler yaptık. Kullanım için mükemmel oluncaya dek, çok ince ayarlarla uğraştık. Bu işlemler bizim standart uygulamalarımız. Üretim sonrası kullanıcı geri bildirimlerini sürekli olarak alıp, onların asıl ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Bu tedarik desteğimiz ile birlikte ilk defa bir Türk firması olarak, yarış organizasyonlarına tedraikçi firma olarak bulunmaktan gurur duyuyoruz”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin