Yeni dönemde Türk genel müdür ile yola devam edecek olan Yamaha Türkiye her fırsatta kullanıcı dostu bir marka olduklarından üstüne basa basa vurguluyorlar.

İlk dönem Mt serisi üzerindeki genel kanı mükemmel motor bloğu, biraz aceleye gelmiş yürüyen aksam şeklindeydi. Sonradan gelen Tracer 700 ile Yamaha kullanıcılarını dinleyerek gerçekten tadı damağınızda kalan bir motosiklet yapmıştı. Bora Cansever yeni Mt-07’de de bizleri dinlediklerini belirtti.

Yeni tasarlanan yakıt deposu ve MT 09 vari hava giriş kanalları, daha büyük ve kaplamalı far, tamamıyla daha heybetli bir görünüm sağlarken yeni koltuk ve depo üzerindeki bozuk para koymak için yapılan saklama gözü de gözümüzden kaçmadı.

Yeni gelen koltuk muhtemelen yakıt deposuna tutunmayı biraz daha kolaylaştıracak gibi fakat Tracer 700‘de bulunan 1000km kullanımdan sonra pantolonunuzun diz kısımlarını aşındıran diz tutamaçları Mt 07’de de bulunsun isterdik.

Mt 07‘deki belki de en büyük tartışılan konu arka süspansiyon. Gelen makyaj ile birlikte bunun üzerine de çalıştıklarını belirtiyorlar.

Gelelim işin asıl karanlık yüzüne, yeni Mt 07 ABS dahil 38.500 ₺ fiyattan satışta. Ülkemize ilk geldiği dönem 2014’te fiyatı yaklaşık 17.000₺ civarlarında olan Mt 07 ne oldu da bu rakamlara geldi tabi büyük tartışma konusu fakat motosikletin ülkemize geliş fiyatında hiç bir değişiklik olmadığını da sizlere söylemem gerek, yani marka ar-ge yaptığı ürettiği motosikletten aynı parayı kazanırken bizler bu motosikleti satın almak için çok daha fazla para ödüyoruz. Bu konuda ki en büyük etmen herkesin tahmin ettiği gibi döviz ve tabi ki KDV-ÖTV kardeşler. Ha unutmadan, son gelen “%20 gümrük vergisi” VURGUNUNU da unutmamak lazım… 

Motor: 689ccm / Sıralı Çift Silindir / 4 Zamanlı
Güç: 74.00 HP (54kW)  @9000 RPM
Tork 68.00 Nm (6.9 kgf-m or 50.2 ft.lbs) @ 6900 RPM
Sıkıştırma Oranı 11.5:1
Vites: 6 İleri
Soğutma: Sıvı
Güç Aktarma  Zincir
Debriyaj: Islak, Çoklu disk
Islak Ağırlık 182kg
Tahmini Yakıt Tüketimi: 4.30 litre/100 km

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin